ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI BESLENME

Çocukluk çağı obezitesi günümüzde giderek artmaktadır. Sağlıklı beslenmenin temelinin atıldığı bu dönemde çocuklarımızın yeterli ve dengeli beslenmeleri çok önemlidir. Çocukların sağlıklı beslenmesinde amacımız büyüme ve gelişmeyi destekleyerek, gün içesinde ihtiyaç duyduğu enerji ve besin ögelerini yeterli ve dengeli biçimde alacağı öğünler planlamak ve çocuğumuza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktır. Bu süreçte kesinlikle zayıflama diyeti yapılmamalıdır. Planlanan beslenme programı ile birlikte sürdürülebilir bir egzersize yönlendirerek kilo kaybını desteklemek önceliğimiz olmalıdır.

Çocuk beslenmesi danışmanlığı kapsamında yaptığımız ilk görüşmede çocuğunuzun yaşı, cinsiyeti, vücut kompozisyonu, sağlık profili, fiziksel aktivite düzeyi ve beslenme alışkanlıkları gibi birçok faktörü değerlendirildikten sonra beslenme programı hazırlanmaktadır.

Takibimize başlarken varsa son 6 ay içerisinde doktor kontrolünde yapılmış olan kan tahlillerinizi ve/veya doktorunuzun notlarını da yanınızda getirmenizi istiyoruz. Eğer yoksa gerekli değerlendirmelerden sonra sizi ilgili branştaki çocuk doktoruna yönlendireceğiz.

Vücut kompozisyon analiz ölçümü son model ve teknolojideki cihazımız TANİTA MC 780MA ile yapılmaktadır. Bu ölçüm sayesinde günlük harcanılan enerji miktarı, metabolizma hızı, bölgesel yağlanma, vücuttaki yağ, kas, kemik, su ve ödem miktarı hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. 

Bu değerli İlk Görüşme için sizden 1 saat zaman ayırmanızı istiyoruz.