Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Yeterli ve dengeli beslenme amatör ve profesyonel sporcular için çok önemlidir. Doğru beslenmenin, sporcunun performansını, dayanıklılığını ve konsantrasyonunu maksimum düzeyde tutarken; hastalık ve sakatlıklara yakalanma oranını düşürüp, toparlanma süresini hızlandırdığı yapılan çalışmalar ile desteklenmektedir.

Sporcu beslenmesi danışmanlığı kapsamında ilgilendiğiniz branş, yapılan antrenmanın süresi ve sıklığı, yaşınız, cinsiyetiniz, vücut kompozisyonunuz ( kilo-yağ-kas dengesine ), metabolizmanız ve sağlık profilinize göre ihtiyacınız olan enerji ve besin ögeleri hesaplanır. Bu veriler sonucunda bireysel tercih ve alışkanlıklarınıza uygun, performansınızı maksimum düzeyde tutacak beslenme programınız planlanır. Bu süreçte birlikte çalıştığınız antrenör ve/veya kondisyoneriniz ile paralel hareket etmek önemlidir. Bunun yanı sıra kamp, turnuva ve maç dönemlerinde artan enerji ihtiyacınıza göre beslenme programınızı birlikte yeniden düzenlenir.

Sporcular arasında yaygın olarak kullanılan aminoasitler, protein tozları, kreatin, yağ yakıcılar, performans arttırıcılar, enerji ve karbonhidrat jelleri gibi ‘Ergojenik Destekler’ hakkında bilimsel verilere dayanarak sizi bilgilendirip, beslenme programınızda bu ergojenik destekleri nasıl, ne zaman, ne miktarda kullanmanız gerektiği de planlanmaktadır.

Takibimize başlarken varsa son 6 ay içerisinde doktor kontrolünde yapılmış olan kan tahlillerinizi ve/veya takibinde olduğunuz doktorunuzun notlarını da yanınızda getirmelisiniz. Eğer yoksa gerekli değerlendirmelerden sonra sizi ilgili branştaki doktora yönlendireceğiz.

Vücut kompozisyon analiz ölçümü son model ve teknolojideki cihazımız TANİTA MC 780MA ile yapılmaktadır. Bu ölçüm sayesinde günlük harcanılan enerji miktarı, metabolizma hızı, bölgesel yağlanma, vücuttaki yağ, kas, kemik, su ve ödem miktarı hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. 

Bu değerli İlk Görüşme için sizden 1 saat zaman ayırmanızı istiyoruz.