HAMİLELİK DÖNEMİNDE BESLENME

Hamilelik döneminde sağlıklı beslenme danışmanlığında ilk amacımız sizin sağlığınızı koruyarak, bebeğinizin büyüyüp, gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için ihtiyacınız olan enerji ve besin ögelerini yeterli ve dengeli bir şekilde almanızı sağlamaktır. Hamilelik döneminizde ne kadar iyi beslenir, kendinize ne kadar iyi bakarsanız bebeğinizin gelişiminde o kadar büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Yaptığımız ilk görüşmede yaşınız, cinsiyetiniz, vücut kompozisyonunuz, sağlık profiliniz, fiziksel aktivite düzeyiniz, sosyal çevreniz ve beslenme alışkanlıklarınız gibi birçok faktörü değerlendirip sizi tanıdıktan sonra, tamamen size özel kişiselleştirilmiş beslenme programı hazırlanmaktadır.

Takibimize başlarken varsa son 6 ay içerisinde doktor kontrolünde yapılmış olan kan tahlillerinizi ve / veya takibinde olduğunuz doktorunuzun notlarını yanınızda getirmelisiniz.

Size özel planlanan kişiselleştirilmiş beslenme programı ile haftalık / aylık görüşmeler ile hem kilo takibinizi hem de hafta hafta hamilelik yolculuğunuzdaki değişimleri değerlendiriyoruz. Bu takipler sırasında gebelik haftanıza göre ihityacınız olan enerji, protein ve vitamin-mineraller ile beslenmeniz de desteklenmektedir. 2 kızı olan bir anne ve bir diyetisyen olarak bilgi ve tecrübelerimi sizinle severek paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

 

hamileliktest

Bir Diyetisyenin Hamilelik Günlüğü

Beslenme, anne karnından itibaren hayatımızın belirleyicisi, sağlığımızın ön koşulu. Fakat kulaktan dolma ve araştırılmadan edinilmiş bilgiler nedeniyle kafalarımız beslenme konusunda çoğu zaman çok karışık. Uzman Diyetisyen Müge Özyurt Şafak, bu kitapta söz konusu kafa karışıklıklarını, az ve yanlış bilinenleri kendi hamilelik deneyimi, heyecanı ve mesleki bilgisiyle gideriyor.