Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı

Yaşamın her döneminde sağlığın korunması ve sürdürülmesi için sağlıklı beslenmek ve yaşam şekli değişikliğinin sağlanması önemlidir. Hastalıklarda en etkili tedavi yöntemlerinden biri doğru tıbbi beslenme tedavisinin planlanması ve uygulanmasıdır. Beslenme programınızı yaşınız, cinsiyetiniz, vücut kompozisyonunuz, kan bulgularınız, fiziksel aktivite düzeyiniz, sosyal çevreniz ve beslenme alışkanlıklarınız gibi birçok faktörü değerlendirilip sizi tanıdıktan sonra, takibinde olduğunuz doktorunuzun tedavisine paralel olacak şekilde tamamen size özel hazırlanacaktır.

Takibimize başlarken varsa son 6 ay içerisinde doktorunuzun kontrolünde yapılmış olan kan tahlilleriniz ve/veya doktorunuzun notlarını da yanınızda getirmelisiniz.  

Vücut kompozisyon analiz ölçümü son model ve teknolojideki cihazımız TANİTA MC 780MA ile yapılmaktadır. Bu ölçüm sayesinde günlük harcanılan enerji miktarı, metabolizma hızı, bölgesel yağlanma, vücuttaki yağ, kas, kemik, su ve ödem miktarı hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.  Bu değerli İlk Görüşme için sizden 1 saat zaman ayırmanızı istiyoruz.

 

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı ile size yardımcı olabileceğim alanlar;

·         Diyabet, Bozulmuş açlık glikozu, Hipoglisemi, İnsülin direnci

·         Metabolik Sendrom

·         Obezite

·         Gestasyonel Diyabet (Gebelik Şekeri )

·         Yüksek kolesterol, Hiperlipidemi, Yüksek Tansiyon

·         Ürik asit yüksekliği, Gut Hastalığı

·         Karaciğer yağlanması

·         Kanser ve Beslenme

·         IBS ( Irratible Barsak Sendromu )

·         Chron – Kolit

·         Besin İntoleransı ve Besin Alerjileri

·         Polikistik Over Sendromu ( PCOS )

·         İnfertelite – Üreme Sağlığı ve Beslenme