Emzirme Döneminde Beslenme

Emziklilik döneminde doğru beslenme annenin besin depolarını koruyarak anne sütünün miktarını ve kalitesini arttırmaya yardımcı olur. Size özel planlanan kişiselleştirilmiş beslenme programı ile acıkmadan, kilo almadan ve bebeğiniz için tek mucizevi besin olan anne sütünüzü arttırarak bu dönemi geçirmenize destek oluyoruz. Doğumdan itibaren doğru ve sağlıklı beslenmek için ‘Diyetisyen’ desteği almanız önemlidir. Bu süreçte bilinçsizce yapılan, hızlı kilo verdiren diyetlerden uzak durulmalıdır.

Yapacağımız ilk görüşmede yaşınız, cinsiyetiniz, vücut kompozisyonunuz, sağlık profiliniz, fiziksel aktivite düzeyiniz, sosyal çevreniz ve beslenme alışkanlıklarınız gibi birçok faktörü değerlendirip sizi tanıdıktan sonra, tamamen size özel kişiselleştirilmiş beslenme programı hazırlanmaktadır.

Doğum sonrası takibimize başlarken varsa son 6 ay içerisinde doktor kontrolünde yapılmış olan kan tahlillerinizi ve/veya takibinde olduğunuz doktorunuzun notlarını da yanınızda getirmelisiniz.

Vücut kompozisyon analiz ölçümü son model ve teknolojideki cihazımız TANİTA MC 780MA ile yapılmaktadır. Bu ölçüm sayesinde günlük harcanılan enerji miktarı, metabolizma hızı, bölgesel yağlanma, vücuttaki yağ, kas, kemik, su ve ödem miktarı hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.  Bu değerli İlk Görüşme için sizden 1 saat zaman ayırmanızı istiyoruz.